首页 / 通孔式电阻器 / ERL20196R00FKEK500
minImg
ERL20196R00FKEK500
Vishay Dale
型号:
ERL20196R00FKEK500
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 196 OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 196 Ohms
Series ERL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W