首页 / 铝电解电容器 / ERLA181LIN172KR55M
minImg
ERLA181LIN172KR55M
Chemi-Con
型号:
ERLA181LIN172KR55M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1700UF 10% 180V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.264" (57.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.559" (14.20mm)
Voltage - Rated 180 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 6.63 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series RLA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 9.945 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1700 µF