ERO-S2PHF15R0
Panasonic Electronic Components
型号:
ERO-S2PHF15R0
封装:
Axial
描述:
RES 15 OHM 1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series ERO
Power (Watts) 0.25W, 1/4W