On Shore Technology Inc.
型号:
ES1200/06DSFB
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN TERM STRIP 6CIRC 0.472"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.204
$2.204
10
$1.6663
$16.663
25
$1.54432
$38.608
50
$1.38871
$69.4355
100
$1.354795
$135.4795
250
$1.185448
$296.362
500
$1.083855
$541.9275
1000
$0.982243
$982.243
5000
$0.863692
$4318.46
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -33°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | Enclosed |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws |
| Color | Natural |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-20 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | ES1200 |
| Terminal Screw Finish | Zinc |
| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Pitch | 0.472" (12.00mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Wire Entries | 12 |
| Base Product Number | ES1200 |