STMicroelectronics
型号:
ESDA041-2W3Y
封装:
SOT-323-3
批次:
-
描述:
TVS DIODE 3.6VWM 9VC SOT323-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.2869
$2.869
100
$0.178505
$17.8505
500
$0.122113
$61.0565
1000
$0.093936
$93.936
请发送询价,我们将立即回复。

| Bidirectional Channels | 2 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 7A (8/20µs) |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | 190pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-323-3 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Type | Zener |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 9V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.6V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ESDA041 |