STMicroelectronics
型号:
ESDA7P120-1U1M
封装:
1610
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5.5VWM 11.5VC 1610
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.33915
$3.3915
100
$0.23104
$23.104
500
$0.173318
$86.659
1000
$0.129988
$129.988
2000
$0.119158
$238.316
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 120A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 1400W (1.4kW) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1610 |
| Series | ESDA |
| Type | Zener |
| Package / Case | 2-UDFN |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ESDA7 |