首页 / TVS 二极管 / ESDAVLC6V1-1BM2
minImg
ESDAVLC6V1-1BM2
STMicroelectronics
型号:
ESDAVLC6V1-1BM2
封装:
SOD-882
描述:
TVS DIODE 3VWM SOD882
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 7pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 30W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-882
Series ESDA, TRANSIL™
Type Zener
Package / Case SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V