ESHSR-0010C0-002R7UC
Maxwell Technologies
型号:
ESHSR-0010C0-002R7UC
描述:
CAP 10F -10% +20% 2.7V T/H
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance -10%, +20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2.7 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series ESHSR
Package / Case Radial, Can
Mfr Maxwell Technologies
Capacitance 10 F