首页 / 铝电解电容器 / ESMG250ELL472MN25S
minImg
ESMG250ELL472MN25S
Chemi-Con
型号:
ESMG250ELL472MN25S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.42 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.6136 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF