首页 / 铝电解电容器 / ESMG251ETD220MJ20S
minImg
ESMG251ETD220MJ20S
Chemi-Con
型号:
ESMG251ETD220MJ20S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 170 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 306 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF