首页 / 铝电解电容器 / ESMG401ELL470MLN3S
minImg
ESMG401ELL470MLN3S
Chemi-Con
型号:
ESMG401ELL470MLN3S
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 350 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 630 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF