首页 / 铝电解电容器 / ESMH181VNN272MA63T
minImg
ESMH181VNN272MA63T
Chemi-Con
型号:
ESMH181VNN272MA63T
描述:
CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 180 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 5.67 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 92mOhm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 8.505 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF