首页 / 铝电解电容器 / ESMH350VSN103MQ40S
minImg
ESMH350VSN103MQ40S
Chemi-Con
型号:
ESMH350VSN103MQ40S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.53 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.8124 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF