首页 / 铝电解电容器 / ESMH3B1VNN102MA50S
minImg
ESMH3B1VNN102MA50S
Chemi-Con
型号:
ESMH3B1VNN102MA50S
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 315V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 315 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.69 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 249mOhm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.2767 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF