首页 / 铝电解电容器 / ESMH400VNN273MA63T
minImg
ESMH400VNN273MA63T
Chemi-Con
型号:
ESMH400VNN273MA63T
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 27000UF 20% 40V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 40 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 27000 µF