首页 / 铝电解电容器 / ESMH401VNN151MQ30U
minImg
ESMH401VNN151MQ30U
Chemi-Con
型号:
ESMH401VNN151MQ30U
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.14 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.658Ohm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.6302 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF