首页 / 铝电解电容器 / ESMH401VNN271MR30W
minImg
ESMH401VNN271MR30W
Chemi-Con
型号:
ESMH401VNN271MR30W
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF