首页 / 铝电解电容器 / ESMH451VNN101MQ25S
minImg
ESMH451VNN101MQ25S
Chemi-Con
型号:
ESMH451VNN101MQ25S
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 900 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.486Ohm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.287 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF