首页 / 铝电解电容器 / ESMH451VNN821MA80U
minImg
ESMH451VNN821MA80U
Chemi-Con
型号:
ESMH451VNN821MA80U
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 3.228" (82.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.86 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 303mOhm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.5198 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF