首页 / 铝电解电容器 / ESMH800VQT153MB63T
minImg
ESMH800VQT153MB63T
Chemi-Con
型号:
ESMH800VQT153MB63T
描述:
CAP ALUM 15000UF 20% 80V RAD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 8.82 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 17mOhm @ 120Hz
Series SMH
Package / Case Radial, Can - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 10.584 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15000 µF