首页 / 铝电解电容器 / ESMQ101ELL4R7ME11D
minImg
ESMQ101ELL4R7ME11D
Chemi-Con
型号:
ESMQ101ELL4R7ME11D
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 45 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 112.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF