首页 / 铝电解电容器 / ESMQ160ELL222MJ20S
minImg
ESMQ160ELL222MJ20S
Chemi-Con
型号:
ESMQ160ELL222MJ20S
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.08 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2200 µF