首页 / 铝电解电容器 / ESMQ421VSN271MP45S
minImg
ESMQ421VSN271MP45S
Chemi-Con
型号:
ESMQ421VSN271MP45S
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF