首页 / 铝电解电容器 / ESMR421VSN331MQ40S
minImg
ESMR421VSN331MQ40S
Chemi-Con
型号:
ESMR421VSN331MQ40S
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP
库存 : 33
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.673" (42.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.24 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SMR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.2032 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF