首页 / LED 驱动器 / ESPT050E-1050-42
minImg
ESPT050E-1050-42
ERP Power, LLC
型号:
ESPT050E-1050-42
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.05A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 240VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.34" L x 2.36" W x 1.18" H (84.8mm x 59.9mm x 30.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP64
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 220VAC
Series ESPT (50W)
Power (Watts) 44 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 28 ~ 42V