ESR10EZPF8870
Rohm Semiconductor
型号:
ESR10EZPF8870
描述:
RES SMD 887 OHM 1% 0.4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 887 Ohms
Series ESR
Power (Watts) 0.4W, 2/5W