ESR10EZPJ103
Rohm Semiconductor
型号:
ESR10EZPJ103
描述:
RES SMD 10K OHM 5% 0.4W 0805
库存 : 265025
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series ESR
Power (Watts) 0.4W, 2/5W