首页 / LED 驱动器 / ESST040W-0900-42
minImg
ESST040W-0900-42
ERP Power, LLC
型号:
ESST040W-0900-42
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 900MA
库存 : 449
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 900mA
Ratings IP64
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC
Series ESST (40W)
Power (Watts) 38 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 28 ~ 42V