EST1040T220MDGA
Taiyo Yuden
型号:
EST1040T220MDGA
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 22UH 1.5A 74 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Series ES, T Type
Inductance 22 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz