ETQ-P8M1R0JFA
Panasonic Electronic Components
型号:
ETQ-P8M1R0JFA
描述:
FIXED IND 1UH 31.8A 1.5 MOHM SMD
库存 : 256
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 160°C
Current - Saturation (Isat) 44.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 31.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.520" W (12.60mm x 13.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.5mOhm Max
Series PCC-M1280MF
Inductance 1 µH