ETSA240270UDC-P5RP-SZ
CUI Inc.
型号:
ETSA240270UDC-P5RP-SZ
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, GS
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.57" L x 1.97" W x 1.22" H (116.0mm x 50.0mm x 31.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 2.7A
Series ETSA-UD (60W)
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Cord Length 39.4" (1.00m)
Region Utilized North America
Efficiency Level V
Voltage - Output 24V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC