首页 / 铝电解电容器 / ETXH201VSN122MB35S
minImg
ETXH201VSN122MB35S
Chemi-Con
型号:
ETXH201VSN122MB35S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.45 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TXH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.675 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1200 µF