Analog Devices Inc.
型号:
EVAL-LT8357-AZ
封装:
-
批次:
-
描述:
EVAL BOARD FOR LT8357
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$153.995
$153.995
请发送询价,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 2A, 1A |
| Product Status | Active |
| Series | Automotive, AEC-Q200 |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Note | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 24V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Utilized IC / Part | LT8357 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 20V |