EVM-2WSX80B22
Panasonic Electronic Components
型号:
EVM-2WSX80B22
描述:
TRIMMER 200 OHM 0.15W J LEAD TOP
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Resistance 200 Ohms
Series EVM
Power (Watts) 0.15W