EVM-3SSW50B15
Panasonic Electronic Components
型号:
EVM-3SSW50B15
描述:
TRIMMER 100K OHM 0.15W TOP/BOT
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.148" x 0.118" Face (3.75mm x 3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Resistance 100 kOhms
Series EVM
Power (Watts) 0.15W