EVQ-PWBA15
Panasonic Electronic Components
型号:
EVQ-PWBA15
描述:
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V
库存 : 1245
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Ingress Protection Dust Proof
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Operating Force 100/260gf
Actuator Orientation Top Actuated
Mfr Panasonic Electronic Components
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.02A @ 15VDC
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switch Travel 0.50mm, 0.70mm
Actuator Height off PCB, Vertical 1.50mm
Termination Style J Lead
Actuator Type Standard
Outline 6.40mm x 6.20mm