EW-03-19-F-D-787
Samtec Inc.
型号:
EW-03-19-F-D-787
描述:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.213" (5.410mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.787" (20.000mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)