EW-04-20-L-T-642
Samtec Inc.
型号:
EW-04-20-L-T-642
描述:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 3
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.158" (4.013mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.642" (16.307mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)