EW-05-12-T-D-530
Samtec Inc.
型号:
EW-05-12-T-D-530
描述:
CONN BRD STACK .100" 10POS
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.530" (13.462mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)