EW-06-12-L-S-580
Samtec Inc.
型号:
EW-06-12-L-S-580
描述:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.580" (14.732mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)