EW-08-20-G-D-500
Samtec Inc.
型号:
EW-08-20-G-D-500
描述:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.300" (7.620mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)