EW-10-13-G-S-750
Samtec Inc.
型号:
EW-10-13-G-S-750
描述:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)