EW-18-11-G-D-500
Samtec Inc.
型号:
EW-18-11-G-D-500
描述:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)