EW-36-11-G-S-250
Samtec Inc.
型号:
EW-36-11-G-S-250
描述:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.350" (8.890mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, EW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.330" (8.382mm)