EWT100JB20K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
EWT100JB20K0
描述:
100W, 5%, Bulk, 20K Ohms, Custom
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.752" Dia x 6.496" L (19.10mm x 165.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 20 kOhms
Series EWT
Power (Watts) 100W