Intel
型号:
EY1603TI-ADJ
品牌:
封装:
14-HTSSOP
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 14HTSSOP
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 24 µA |
| PSRR | 66dB (100Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 125 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 14-HTSSOP |
| Series | Enpirion® |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Intel |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.223V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.46V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | EY1603 |