EY1V681MNN1220F7
Chinsan (Elite)
型号:
EY1V681MNN1220F7
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 955 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series EY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.91 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 72 mOhms