首页 / 陶瓷电容器 / F102K39Y5RN6UJ5R
minImg
F102K39Y5RN6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
F102K39Y5RN6UJ5R
描述:
CAP CER 1000PF 1KV Y5R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient Y5R
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series F
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF