F110J607MFK
Nichicon
型号:
F110J607MFK
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 600UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Surface Mount Land Size 0.657" L x 0.476" W (16.70mm x 12.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.658" L x 0.477" W (16.70mm x 12.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5mOhm @ 100kHz
Series F11
Package / Case Nonstandard SMD
Ripple Current @ High Frequency 6.3 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 600 µF