F1842D1000
Sensata-Crydom
型号:
F1842D1000
封装:
Module
描述:
DIODE GEN PURP 1KV 40A MODULE
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package Module
Series -
Package / Case Module
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 120 A
Mfr Sensata-Crydom
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 40A